Home > Артисти
2017  –   „ПЪТЯТ като ритуал“ 

 

Nikhil Chopra – Индия –  Живопис/Пърформанс

www.nikhilchopra.net

Madhavi Gore –  Индия –  Пърформанс

Jana Prepeluh – Пърформанс

Rafi Műnz – Израел – Живопис/Пърформанс

www.rafim.com

Adam Hines-Green – САЩ/Англия – Визуални изкуства/Пърформанс

www.adamhinesgreen.com

Jason Kofke – САЩ- Визуални изкуства и инсталации/Пърформанс

http://www.jasonkofke.com/

Ина Дамянова – България – Ленд арт

Susanne Berkenheger – Германия – Пърформанс

http://www.berkenheger.de/

Julie Glassberg – Франция – Фотография

http://www.julieglassberg.com 

Ритуални артисти:

Domingo Pino – Испания/България – Визуални изкуства и инсталации

http://www.domingopino.com/

Христо Вълчев – България/Швеция – Визуални изкуства и инсталации

Пламен Петров – България – Визуални изкуства и инсталации

L.Y.R.A. – България – Визуални изкуства и инсталации/Живопис

http://www.lyraritualart.com/

 

 

2016 – Лятна Резидентска програма: Синьо ритуално изкуство – Земя

 

Ruud Matthes – Холандия/Гърция – Визуални изкуства и инсталации – www.ruudmatthes.com

Ayaka Yamamoto – Япония – Фотография – http://ayakayamamoto.com/

Местни артисти:

Мирян Колев – България – Музика – https://soundcloud.com/mirian-kolev

Пламен Петров – България – Визуални изкуства и инсталации

Мартин Петров – България – Живопис

L.Y.R.A. – България – Ритуално изкуство – http://www.lyraritualart.com/

 

 

2015  –   „Ритуално изкуство – Време и Пространство“

 

Hanna Ilczyszyn – Полша/ Белгия – Живопис – http://fajnahanna.com/

Yanyi „Sunny“ Jiang – Китай/САЩ – Пърформанс – http://www.sunny-j.com/

Domingo Pino – Испания – Визуални изкуства и инсталации – http://www.domingopino.com/

Brandi Martin – САЩ – Визуални изкуства и инсталации – http://www.brandimartinfineart.com/

Пресиaна Шишева – България – Скулптура от дърво/Визуални изкуства и инсталации – https://presianashisheva.wordpress.com/

Мирян Колев – България – Музика – https://soundcloud.com/mirian-kolev

Trevor Knott – САЩ – Пърформанс – http://www.trevorknott.com/

Местни артисти:

Пламен Петров – България- Живопис

Мартин Петров – България – Стенопис

Дамян Бумбалов– България – Стенопис – https://ateliebumbal.blogspot.bg/

Христо Вълчев– България -Визуални изкуства и инсталации

Яна Кунева/Станислав Добрев – България- Визуални изкуства и инсталации

L.Y.R.A. – България- Ритуално изкуство – http://www.lyraritualart.com/bg/

 

 

2014  – „Звездни ритуали“

 

Agata Czeremuszkin-Chrut – Полша – Живопис – www.art.czeremuszkin.com/

Bianca Tschaikner – Австрия/Испания – Живопис – www.biancatschaikner.com

Manuel Garibay – Мексико – Живопис

Paloma  Ayala – Мексико/Швейцария – Стенопис – www.palomaayala.info

Posie Currin & Avalon Kalin /САЩ/ – Визуални изкуства и инсталации –  www.posiekalin.com    www.avalonkalin.com

Яна Друмева – България/Италия – Визуални изкуства и инсталации-https://www.behance.net/yanadrumeva

Robert Foster – Великобритания – Пърформанс –  www.axisweb.org/p/robertfoster   http://robertjohnfoster.wordpress.com/ 

Местни артисти:

Пламен Петров – България- Живопис

Мартин Петров – България – Стенопис – http://www.martart.info/

Дамян Бумбалов– България – Стенопис – https://ateliebumbal.blogspot.bg/

Христо Вълчев– България -Визуални изкуства и инсталации

Лила Стърн –Израел /Великобритания/ България

L.Y.R.A. – България- Ритуално изкуство – http://www.lyraritualart.com/bg/

 

 

2013  – „Ритуално изкуство“

 

Trevor Knott – САЩ – Пърформанс/Живопис – http://www.trevorknott.com/

Daniele Villa – Италия – Визуални изкуства/Пърформанс – http://www.danielevilla.com

Simone Haack – Германия – Живопис – www.simone-haack.de 

Горан Памуков – България – Живопис

Дамян Бумбалов – България – Живопис –  https://ateliebumbal.blogspot.bg/

Jenny Haywood – Великобритания – Стенопис –http://www.jennyhaywood.co.uk/ 

Alina d’Alva Duchrow– Бразилия/Тунис – Визуални изкуства

Местни артисти:

Пламен Петров – България – Живопис

Мартин Петров -България -Стенопис

Яна Кунева – България – Живопис

Иво Симеонов – България – Пърформанс

Нигор Пилнаца – България – Живопис

 

 

2012  – „Краят като Начало: Горна Липница и Началото на Света“

 

Константин Константинов – България – Живопис –www.konstantinkonstantinov.com 

Wael Darwish – Египет – Живопис

Слав Недев – България – Живопис –http://slavnedev.weebly.com/

Michael Hahn – MOCH- САЩ – Живопис

Gustavo Plascencia -САЩ – Визуални изкуства – www.ogplascencia.com

Aya Imamura -Япония – Фотография – http://aya-imamura.com

Ели Иванова – България/САЩ – Фотография – http://www.ellieivanovaphotography.com/

William Bilwa Costa – САЩ – Музика

Tamara Erde – Израел/Франция- Кратък филм – http://www.tamaraerde.com/

Местни артисти:

Пламен Петров – България – Живопис

Нигор Пилнаца – България – Живопис

Юлий Юлиев – България -Фотография –  www.yulievphotography.com 

Мартин Петров -България -Стенопис

Рая Христова – България – Фотография

 

2011  -„Задругата на легендите“ 

 

Morgan Craig – САЩ – Живопис –www.morgancraig.org

Christine Kuhn – САЩ – Живопис

Biserka Petrovic  – Сърбия – Живопис – http://www.biserkapetrovic.com

Венета Захариева – България – Фотография – www.venetazaharieva.com

Иван Манчев – България – Фотография – http://be.net/manchevphoto/frame

Irene Anton –Германия – Визуални изкуства и инсталации – www.irene-anton-design.de

Светла Цонева – България – Архитектура

Анета Етимова – България – Архитектура

Местни артисти:

Пламен Петров – България – Живопис

Нигор Пилнаца – България – Живопис

Юлий Юлиев – България -Фотография-  www.yulievphotography.com 

Мартин Петров -България -Стенопис

 

 2010  – „Събирачи на легенди“

 

Joanna Buchowska – Полша/Германия – Живопис – http://www.buch-owska.de/

Maia Stefana Оprea – Румъния – Живопис – www.maiaoprea.ro 

Renata Szur –Унгария – Визуални изкуства и инсталации

Мария Алексиева –България – Иконопис и реставрация – www.aleksieva.artists.de

Красимира Димитрова – България – Живопис

Маргарита Досева –България -Живопис

Калин Койчев –България – Скулптура от дърво

Мартин Петров – България -Стенопис

Пламен Стоев –Бг. -Живопис/Фотография –  www.pstoev.carbonmade.com

Местни артисти:

Пламен Петров – България – Живопис

Нигор Пилнаца – България – Живопис